83 роки з Дня народження В.Б. Білінського

В. Б. Білінський

– унікальний письменник-історик з Хмельниччини

Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 р. на залізничній станції Дунаївці, що за 22 км від самого старовинного міста Дунаївці Хмельницької області (засноване 1403 р.). Може саме через те, що його дитячі роки були пов’язані із залізницею, то після невдалої спроби вступити на факультет журналістики Київського університету ім. Т. Г. Шевченка, він успішно закінчив у 1959 р. Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту. За розподілом талановитого юнака направили до Казахстану, де він протягом 40 років займався будівництвом мостів, пройшовши шлях від майстра до начальника главку, члена колегії Держбуду Казахстану.
Проте, не дивлячись на 40 – річне перебування далеко від рідної України, він жодного дня не забував про неї. Роками і десятиліттями, ночами та досвітками, під час вихідних та відпусток він скрупулезно вивчав історію України. За власні кошти зробив тисячі копій з старовинних матеріалів в архівах РФ, України та Польщі. І в 1999 р., коли нарешті повернувся до Києва, то видав серію чудових книг-бестселерів: «Страна Моксель» (2002), «Открытие Великороссии» (2004), «Страна Моксель, или открытие Великороссии» у трьох книгах (2006), «Країна Моксель, або Московія» у трьох книгах (2008), «Москва ординська» (2011), «Москва ординська. Книга друга» (2012), «Україна-Русь» — «Споконвічна земля. Книга перша.» (2013), «Україна-Русь» — «Князі Галицькі-Острозькі. Книга друга» (2015) «Україна-Русь» — «Українська звитяга. Книга третя.» (2016).У цих книгах він послідовно і переконливо доказує, що російська цивілізація має фіно-угорське коріння і офіціозна версія «триєдиного» народу, яка часто використовується у державній ідеології сучасної Росії, немає ніяких підстав. Автор доводить, що росіяни протягом віків були підданцями золотоординців і саме це на протязі багатьох віків стало основою підступної і кровожерливої політики Росії. Володимир Білінський також критично розглядає давню історію України, нібито заховану у мороці минулих віків і доходить висновку, що це лише захований імперсько-шовіністичними поневолювачами України хід історії, який проте можна віднайти і побудувати вже як новий каркас історичної науки, відкинувши московські «доважки брехні» та їхні міфи.
У 2011 р. Держкомтелерадіо України нагородило В. Б. Білінського за видану книгу «Країна Моксель, або Московія» державною премією ім. І. Франка.
Слід зазначити, що книги В. Б. Білінського та неординарні історичні висновки та відкриття, які він зробив стали своєрідною інтелектуальною «бомбою» не лише для РФ, але й для багатьох українських вчених, які на протязі десятиліть сповідують радянські підходи щодо вивчення історії Київської Русі. Так, колишній директор Інституту археології НАН України, академік П. П. Толочко навіть звертався у 2011 р. з відкритим листом до тодішнього Президента України В. Ф. Януковича, щоб скасувати необмірковане, на його думку, рішення щодо присудження державної премії В. Б. Білінському.
В той же час у працях відомого історика, археографа, член-кореспондента Національної академії наук України Ярослава Дашкевича практично повністю підтверджуються висновки, які зробив у своїх книгах В. Білінський. Я. Дашкевич, зокрема, зазначає, що «у романі-дослідженні В. Білінського «Країна Моксель або Московія» повідомляються факти, взяті з історичних джерел (переважно російських), що свідчать про докорінне перекручення історії Російської імперії, направлене на створення історичної міфології про те, що Московія і Київська Русь мають спільні історичні корені, що Московія має “спадкові права” на Київську Русь.»
Феноменально, але у згаданій книзі, яка була видана ще у 2011 р., В. Білінський робить дуже пророчий висновок: «Росія і нині проповідує свої геополітичні інтереси. Ще не відмито бруд і кров від великої бійні в Афганістані, а вже пролилася кров у Чечні (було вбито 100 тис. людей). Про це важко говорити – ми стоїмо на порозі нової експансії»!
Можливо, В. Білінський вже тоді знав, відчував душею, що ця нова експансія Росії буде спрямована проти України і захватять «російські брати» наш Крим та частину Донбасу, і виженуть з рідних домівок мільйони дорослих і дітей, і проллються сльози та кров тисяч безневинних українців, яких вони так «люблять»…
Отже, можливо, що саме завдяки чесним і глибоко патріотичним книгам В. Білінського, які прочитали або прочитають в окопах Донбасу наші танкісти, артилеристи, піхотинці, зростатиме їхня сила духу, мужність, стійкість і впевненість у правоті нашої справи та обов’язковій перемозі над російськими агресорами.

 

 

 

 

 

М. К. Мусієнко
м. Київ

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *