Історія

22 роки тому, за покликом душі, згуртувалися перших   18  вихідці  з Хмельниччини  у своє товариство у Києві. Об’єднала   нас  свята любов до  своєї малої батьківщини – Поділля, яке Леся Українка, наша велика поетеса, справедливо назвала «красою України»!

Основною метою товариства стало забезпечення  підтримки дружніх стосунків та взаємодопомоги між земляками, а  також  розвиток  різноманітних зв’язків з нашим  рідним  краєм, де ми народилися, навчалися, робили перші кроки до майбутньої кар’єри у столиці України.

Сьогодні наше земляцтво  нараховує быльше  тисячі  вихідців з Хмельниччини. Серед них ми з гордістю називаємо імена видатних інженерів та винахідників , вчених та викладачів київських ВУЗів , лікарів ( І. С. Зозуля, доктор медичних наук, академік; Н. Г. Гойда, доктор медичних наук, академік), музикантів та співаків (Ольга Басистюк, Народна артистка України,  Герой України; В. О. Гуцал, лауреат премії Т. Шевченка, професор, Народний артист України; Валентина Степова,  Народна артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня), артистів , письменників та поетів , керівників та державних діячів, а також чимало  інших наших талановитих  земляків, які є  унікальною  візитівкою подільського краю і безцінним надбанням усього українського народу!

Завдяки підтримці  членів нашого товариства, а  також  тісній співпраці з обласними і районними органами влади вдалося реалізувати чимало  важливих  проектів у сфері розвитку культури, освіти, мистецтва та охорони здоров’я у селах та містах Хмельниччини. Разом з тим,  ми вважаємо, що потужний інтелектуальний потенціал товариства є далеко не вичерпаний.